Międzynarodowy Dzień Frankofonii

Międzynarodowy Dzień Frankofonii

Zarys wieży Eiffle'a i całującej się paryDziś nie jemy rogalików, kanapek, a delektujemy się croissantami i zajadamy się tartinkami. Nie popełnij faux pas i zachwyć się brzmieniem francuskiej piosenki. Zainteresuj się francuską sztuką, literaturą, obyczajami.

Dzisiaj jest szczególny dzień, w którym język oraz kultura krajów frankofońskich obchodzą swoje święto!

Język francuski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Również w biznesie jego znajomość jest niezwykle pożądaną umiejętnością, pozwalającą na rozwój i dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Sama nauka języka jest piękną drogą w poznawaniu fascynującej kultury i tradycji.

Zaplanuj już dziś lekturę książek o Francji, o Francuzach, po polsku lub po francusku. Może już czas pogłębić znajomość klasyki literatury? W naszej bibliotece czekają na Ciebie również książki w języku francuskim takich autorów jak Balzac, Proust, Sagan, Saint-Exupéry, Maupassant. A może zainteresuje Cię powieść noblisty Le Clézio? Lubisz biografie? Richelieu, Danton, Coco Chanel, Rousseau, Mirabeau, Robespierre i dziesiątki innych. Przeszukaj katalog i zacznij planować swoją francuską przygodę…

Okładki książek i gry planszowe o Francji© PBW | CC BY-SA 4.0 International