Remigiusz Mróz. To nazwisko zna już chyba każdy w Polsce. Pisarz, który wywołuje skrajne emocje. Jedni go uwielbiają, inni przeciwnie. Według badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej w latach 2019 – 2021 był najpopularniejszym autorem w Polsce, a zatem może warto się przekonać, czy słusznie?
Wielokrotnie nagradzany, niezwykle płodny (co kilka miesięcy wydaje nową książkę), zapytany przez Michała Jośko, w wywiadzie dla portalu naTemat, stwierdził: „[Nieboszczyk to] nieodłączny element każdej mojej historii. Kiedy pewnego razu zabrałem się do pisania czegoś, co w zamierzeniu miało być wielopokoleniową sagą historyczną, okazało się, że już na pierwszej stronie pojawił się trup. Nie przypominam sobie, żebym to planował – ale okazało się to kołem zamachowym całej historii.
Pisarz kryminałów nigdy więc nie uwolni się od nieboszczyka, choć Bogiem a prawdą, większości z nas nie interesuje samo zabójstwo, ale wszystko to, co wokół niego”.
Polecamy więc autora i jego książki, których w Bibliotece nie brakuje. Na początek proponujemy „Behawiorystę” z 2016 roku. To pierwsza część trzytomowej serii z byłym prokuratorem, statecznym wykładowcą, ekspertem w dziedzinie kinezyki Gerardem Edlingiem, mająca w Internecie dość przeciwstawne recenzje. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii. 🙂
Oprac. i animacja: Magdalena Hamadi – Wydział Udostępniania Zbiorów
Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.
Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było…
Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim. (opis wydawcy)
Sygnatura:168310.
© Wydaw. FiliaZamów książkę w katalogu online