Darmowy Ibuk miesiąca

Darmowy Ibuk miesiąca

Bez względu na to, czy chodzi o kilka tysięcy czy kilka miliardów, inwestowanie jest wyzwaniem. Pokazują to historie Warrena Buffeta, Billa Ackmana, Chrisa Sacca, Jacka Bogle’a, Marka Twaina czy też Johna Maynarda Keynesa opisane w książce „Największe błędy najlepszych inwestorów”.

© PWNNietrafione decyzje, a w konsekwencji porażki i straty finansowe są nieodłączną częścią tej gry. Ważne jednak, aby na błędach się uczyć. Wszyscy przedstawieni w książce inwestorzy wyciągnęli ze swoich porażek właściwe wnioski i stworzyli strategie, które sprawiły, że znaleźli się w gronie najlepszych i najskuteczniejszych inwestorów.

Z książki czytelnik dowie się, jakie błędy zdarzają się najczęściej, których nie uniknęli nawet najwięksi inwestorzy? Kiedy zachować ostrożność i jakie działania podjąć, aby zminimalizować ryzyko? Jak przewidywać przeszkody i opracować strategię, która pozwoli działać nawet kiedy się pojawią?

Książka Michaela Batnicka powinna przynieść ulgę wielu inwestorom. Bo oto okazuje się, że nawet ci inwestorzy, uznawani za najgenialniejszych w historii, którzy doszli do ogromnych pieniędzy, z Warrenem Buffettem na czele, też się mylili. Szok! Jak to jest możliwe, że Graham czy Buffett popełniali nierzadko spektakularne błędy, kosztujące ich setki milionów dolarów, a mimo tego, to oni potem pisali historię jako zwycięzcy. (…)

Wrażenie robi również niezwykle emocjonalna końcówka książki. Autor, obok wcześniej wymienionych piętnastu sław, wybitnych inwestorów, stawia także siebie i pokazuje, jak w swoim życiu popełniał błąd za błędem, żeby dojść do miejsca, w którym jest teraz. Nikt nie jest wyjątkowy, a umiejętność przyznania się do błędu często prowadzi do przyszłych sukcesów.

Z przedmowy Michała Masłowskiego, wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Naszym czytelnikom oferujemy pełny tekst książki (dostęp po zalogowaniu się na platformie libra​.ibuk​.pl) W bibliotece nie jest wymagane logowanie, a poza wewnętrzną siecią wystarczy użyć PIN‑u otrzymanego w wypożyczalni.

Spis treści: