Vlogi i wideo na lekcji języka niemieckiego

Vlogi i wideo na lekcji języka niemieckiego

W czwartkowe popołudnie 22.10.2020 r. odbyło się szkolenie online dla germanistów. Szkoda, że nie na żywo, jak zwykle w naszej czytelni, ale cieszymy się, że pomimo pandemii, nie tracimy kontaktu z czytelnikami oraz naszymi zaprzyjaźnionymi szkoleniowcami.

Koordynatorka Agnieszka Krajewska (Goethe-Institut Polska / ORE) przy współpracy bibliotekarzy, zebrała chętną grupę nauczycieli języka niemieckiego i poprowadziła ciekawe warsztaty pt. „#Digital DaF: Vlogi i wideo – na lekcji języka niemieckiego (A1-A2)”. Prowadząca webinar zaprezentowała materiały do pracy na lekcjach z vlogiem i filmami wideo wykorzystując ich potencjał. Udowodniła, że autentyczne materiały językowe można zastosować już na lekcjach dla uczniów na poziomie A1A2. Wspólnie też wypróbowała z uczestnikami konkretne ćwiczenia i zadania do pracy z materiałem filmowym. Okazało się, że vlogi i filmy wideo mogą pomóc w przekazywaniu wiedzy na temat Niemiec i mogą zwiększyć motywację uczniów do nauki języka niemieckiego.

Warsztaty się udały, połączenie online dobrze zadziałało. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie. Bibliotekarze z PBW na początku szkolenia przypomnieli wszystkim uczestnikom, że mogą przysyłać na adres mailowy czytelni (czytelnia1@​pbw.​bydgoszcz.​pl) propozycje kupna książek do księgozbioru Medioteki. Przypominamy, że takie zakupy są czynione raz w roku przez Goethe-Institut. Chętnie więc zbieramy propozycje naszych użytkowników. Prosimy o podanie tytułu, autora oraz ISBN książki.

Alina Melnicka-Zygmunt, Katarzyna Krukowska-Cyranowicz – Wydział Udostępniania Zbiorów