Zakończenie sezonu cyklu „Porozmawiajmy po polsku przy kawie“

Zakończenie sezonu cyklu „Porozmawiajmy po polsku przy kawie“

Miło nam poinformować, że właśnie zamykamy już trzeci sezon naszych spotkań „Porozmawiajmy po polsku przy kawie”. W tym roku zajmowaliśmy się polskimi tradycjami i obyczajami, poznawaliśmy frazeologizmy oraz zgłębialiśmy tajniki deklinacji.

Do naszego grona dołączyła kolejna osoba, reprezentująca Grecję. Stale wspomaga nas nauczycielka języka polskiego i niemieckiego, Anna Lis. Nasze grono nawiązało bardzo sympatyczne relacje – chętnie spotykamy się również poza biblioteką. Tym razem sezon naszych spotkań zwieńczyło wspólne wyjście do bydgoskiej Opery Nova.

Czeka nas jeszcze jedno starcie z polską gramatyką, a po wakacjach ze zdwojoną energią powrócimy do zmagań z niezmiennie nas fascynująca polszczyzną.

Anna Kraszkiewicz – Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych