Miło nam poinformować, że znamy już laureatów Wojewódzkiego Internetowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II „WSTAŃCIE, CHODŹMY!” dla uczniów klas V‑VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, a honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Grażyna Dziedzic.
Internetowy formularz konkursowy wypełniło 59 uczniów z 16 placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego.
Na posiedzeniu w dniu 22.05.2026 r. komisja konkursowa w składzie: Ewa Bedełek – kierownik wydziału w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, Lucyna Poźniakowska-Misiak – kierownik wydziału w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, Agnieszka Gąsiorowska – prezes Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa Oświaty w Bydgoszczy, Joanna Guzińska – wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa Oświaty w Bydgoszczy, dokonała oceny formularzy konkursowych i wyłoniła laureatów.
Lista laureatów
I miejsce – Zuzanna Gatka – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie,
II miejsce – Aleksandra Czołpińska – kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim,
III miejsce – Łukasz Lewandowski – kl. VIII, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Bytnara „Rudego“ w Lubieniu Kujawskim.
Przyznano również sześć wyróżnień. Wyróżnienia otrzymują:
- Maksymilian Baranowski – kl. VIII, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości,
- Julia Batkowska – kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach,
- Igor Bosiacki – kl. VII, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Strzelnie,
- Mikołaj Michalski – kl. VIII, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Bytnara „Rudego“ w Lubieniu Kujawskim,
- Blanka Szmyt – kl. V, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości,
- Jan Słomkowski – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz bardzo serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym.
W sprawie przekazania dyplomów, nagród i upominków organizatorzy skontaktują się ze szkołami uczestników drogą mailową.